[smartslider3 slider=7]

 

Wiemy, jak ważne w śpiewaniu są dobrze opanowane podstawy. Prawidłowy wdech, wydech, właściwa postawa. Dokładna artykulacja samogłosek i spółgłosek, prawidłowo wydobywane dźwięki w różnych głosowych rejestrach.

Z wielką przyjemnością zorganizowaliśmy w sobotę, 27 października, warsztaty wokalne, które poprowadziła Katarzyna Goszcz – wokalistka, dziennikarka, trenerka głosu i logopeda, którą możecie znać jako jurorkę  organizowanego przez nas Festiwalu Pieśni Sakralnej.

Po radosnym powitaniu – z Kasią nie widzieliśmy się aż od maja! – dzień rozpoczęliśmy od nauki wymawiania samogłosek. Czy wiecie, że podczas śpiewania nasze usta powinny pełnić rolę foremki na samogłoskę? Prawidłowe ułożenie naszej twarzy ćwiczyliśmy przed ścianą luster, więc nie obyło się oczywiście bez śmiesznych min i zdjęć. W dalszej części warsztatów przeprowadziliśmy rozgrzewkę języka, szczęki, warg, gardła i podniebienia. Nauczyliśmy się też, w jaki sposób prawidłowo wykorzystywać nasz oddech, oraz (ku naszemu wielkiemu zdziwieniu) jak szeroko można rozepchnąć oddechem własne żebra. Nie mówiąc już kierowaniu oddechu do pleców. To była zdecydowana nowość. Odtańczyliśmy też rozluźniający „taniec indiański”, świetnie się przy tym bawiąc! Po-wy-ła-my-wa-liś-my języki na ćwiczeniach dykcyjnych, „teatralnym szeptem” opowiedzieliśmy sobie kilka historii. Na zakończenie warsztatów spróbowaliśmy nawet swoich sił w improwizacji!

Wszystkim nam warsztaty pozwoliły lepiej zrozumieć nasze ciało i to, w jaki sposób mamy produkować dźwięki, tak, by powstał z nich miły dla ucha śpiew. Nauczyliśmy się współpracy i lepiej poznaliśmy siebie nawzajem. Każdy z nas ma inny głos, każdy z nas ma swoje własne wokalne mocne strony i swoje własne wokalne problemy. A razem – możemy wszystko!

Dziękujemy wszystkim obecnym za ten piękny, muzyczny dzień!

Znajdź nas

 

 

 

Zespół Fletnia Pana – dołącz do nas:

Stowarzyszenie Fletnia Pana

Adres
ul. Jana Pawła II 24
05-600 Grójec

Napisz do nas:
biuro@fletniapana.pl