Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas oraz doskonała okazja wspólnego kolędowania. Dla Fletni to czas intensywnych prób i występów, ale też czas bycia razem, dzielenia się opłatkiem i składania sobie niepowtarzalnych fletniowych życzeń. Chociaż na co dzień jesteśmy raczej dosyć żywiołowi, w naszym bożonarodzeniowym repertuarze znajduje się wiele spokojnych pastorałek. W zimowym, świątecznym czasie, dobrze śpiewa nam się kompozycje, które skłaniają do refleksji, pozwalają zatrzymać się na chwilę w szalonym pędzie codziennych spraw.

W niedzielę, 20 grudnia, mieliśmy okazję zaprezentować nasz świąteczny repertuar na Koncercie Kolęd w pięknym, zabytkowym kościele św. Mikołaja Biskupa w Grójcu, na który zaprosił nas dziekan, ks. Zbigniew Suchecki. Śpiewanie w tym kościele to naprawdę wielka przyjemność! „Mario, czy już wiesz” w wykonaniu Roksany Pasternak i „Cicha Noc” zaśpiewana przez Karolinę Stępień i Gabrysię Kowalczyk, w genialnej akustyce kościoła zabrzmiały naprawdę pięknie!

[smartslider3 slider=”10″]

W naszym repertuarze nie zabrakło oczywiście radosnych kolęd. Kolędę „Hej w dzień Narodzenia!” zaśpiewaliśmy w tym roku po raz pierwszy w 'pełnej’, czyli 8-zwrotkowej wersji! Czy wiedzieliście, że ta kolęda opowiada bardzo radosną i śmieszną historię? „Funda tota risibunda”, czyli „wszystko jest zabawne”!

[smartslider3 slider=”11″]
Znajdź nas

 

 

 

Zespół Fletnia Pana – dołącz do nas:

Stowarzyszenie Fletnia Pana

Adres
ul. Jana Pawła II 24
05-600 Grójec

Napisz do nas:
biuro@fletniapana.pl